Hayate Souma appears in Dolphin Wave as an unsorted character with short purple hair and blue eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 127160 |
|---|---|
| Name | Hayate Souma |
| Other Names | 相馬颯 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Dolphin Wave |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | Yuuko Natsuyoshi, 夏吉ゆうこ, なつよし ゆうこ |
| Tags | |
| Personality | |
| Age | 17 |
| Birthday | August 8 |
| Sign | Leo ♌ |
| Blood Type | O |
| Height | 170cm |
| Bust | 80cm |
| Waist | 52cm |
| Hips | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hayate Souma
Profile
Hayate Souma is a character from Dolphin Wave.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Purple hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Dolphin Wave