Yuri Kurenashi is an unsorted character from Dolphin Wave known for very long maroon hair and gray eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 127167 |
|---|---|
| Name | Yuri Kurenashi |
| Other Names | 暮無夕離 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Dolphin Wave |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | Asami Seto, 瀬戸麻沙美, せと あさみ |
| Tags | |
| Personality | |
| Age | 25 |
| Birthday | September 1 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Blood Type | B |
| Height | 162cm |
| Bust | 95cm |
| Hips | 84cm |
| Waist | 58cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuri Kurenashi
Profile
Yuri Kurenashi is a character from Dolphin Wave.
They have been indexed as Female Adult with Gray eyes and Maroon hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Gray | |
| Hair Color | Maroon | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| WeWatchingAnimeTonight joined |

Facebook 
Dolphin Wave