Shion Suminoe is an unsorted character from Dolphin Wave known for medium-length brown hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 127168 |
|---|---|
| Name | Shion Suminoe |
| Other Names | 住乃絵紫苑 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Dolphin Wave |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | Shion Wakayama, 若山詩音, わかやま しおん |
| Tags | |
| Personality | |
| Age | 16 |
| Birthday | February 28 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Blood Type | A |
| Height | 167cm |
| Bust | 85cm |
| Waist | 55cm |
| Hips | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shion Suminoe
Profile
Shion Suminoe is a character from Dolphin Wave.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Brown hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Dolphin Wave