Helly Lewis is a character from Dolphin Wave featuring short green hair and white eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 127169 |
|---|---|
| Name | Helly Lewis |
| Other Names | ヘリー・ルイス |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Dolphin Wave |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | Yuri Yamaoka, 山岡ゆり, やまおか ゆり |
| Tags | |
| Personality | |
| Age | 23 |
| Birthday | March 20 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Blood Type | A |
| Bust | 88cm |
| Waist | 58cm |
| Height | 158cm |
| Hips | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Helly Lewis
Profile
Helly Lewis is a character from Dolphin Wave.
They have been indexed as Female Adult with White eyes and Green hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | White | |
| Hair Color | Green | (Pink) |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Valen272 joined |

Facebook 
Dolphin Wave