Selena Lewis is a character from Dolphin Wave featuring very long green hair and blue eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 127171 |
|---|---|
| Name | Selena Lewis |
| Other Names | セレナ・ルイス |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Dolphin Wave |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | Ayaka Suwa, 諏訪彩花, すわ あやか |
| Tags | |
| Personality | |
| Age | 18cm |
| Birthday | September 14 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Blood Type | AB |
| Height | 166cm |
| Bust | 82cm |
| Waist | 52cm |
| Hips | 79cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Selena Lewis
Profile
Selena Lewis is a character from Dolphin Wave.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Green hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Green | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Dolphin Wave