|
☰ Links
|
|
| ID | 127172 |
|---|---|
| Name | Yume Yamaba |
| Other Names | 山葉由芽 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Dolphin Wave |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | Sayaka Harada, 原田彩楓, はらだ さやか |
| Tags | |
| Personality | |
| Age | 26 |
| Birthday | July 25 |
| Sign | Leo ♌ |
| Blood Type | A |
| Height | 168cm |
| Bust | 96cm |
| Waist | 60cm |
| Hips | 90cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yume Yamaba
Profile
Anime girl Yume Yamaba is a character from Dolphin Wave.
They have been indexed as Female Adult with Brown eyes and Black hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Preciso joined |
| ulhcsd24 joined |
3
14
12
52
Facebook 
Dolphin Wave