One of the notable characters from Dolphin Wave, Mashio Murahaya is recognized for short blonde hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 127174 |
|---|---|
| Name | Mashio Murahaya |
| Other Names | 村早麻汐 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Dolphin Wave |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | Makoto Koichi, 小市眞琴, こいち まこと |
| Tags | tanned, midriff, jacket |
| Personality | |
| Age | 19 |
| Birthday | October 10 |
| Sign | Libra ♎ |
| Blood Type | O |
| Height | 168cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 55cm |
| Hips | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mashio Murahaya
Profile
Mashio Murahaya is a character from Dolphin Wave.
They have been indexed as Female Adult with Blue eyes and Blonde / Yellow hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| TGaf joined |
3
65
12
53
Facebook 
Dolphin Wave