|
☰ Links
|
|
| ID | 128114 |
|---|---|
| Name | Kirie Minamino |
| Other Names | 南野 霧絵 |
| Role | Sub |
| Primary Assignment | Ingoku no Houkago |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Matsuri Mizuguchi, 水口まつり, みずぐち まつり |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 161cm |
| Bust Size | 91cm |
| Cup Size | F |
| Waist | 60cm |
| Hips | 91cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kirie Minamino
Profile
Anime girl Kirie Minamino is a character from Ingoku no Houkago.
They have been indexed as Female Adult with Green eyes and Purple hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| NIJIKISS joined |
| popapuk joined |
| heya8 joined |
3
33
31
66
Facebook 
Ingoku no Houkago