Shion Minase is one of the main characters from Ane Tsumami ~Miwaku no Osananajimi Onesan Hitozuma tono Mecha Ero desei LoveLife ~ known for very long pink hair and blue eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 129444 |
|---|---|
| Name | Shion Minase |
| Other Names | 水無瀬 詩音 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Ane Tsumami ~Miwaku no Osananajimi Onesan Hitozuma tono Mecha Ero desei LoveLife ~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yui Otokura, 乙倉 由依, おつくらゆい |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 158cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 57cm |
| Hips | 86cm |
| Cup Size | E |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shion Minase
Profile
Shion Minase is a character from Ane Tsumami ~Miwaku no Osananajimi Onesan Hitozuma tono Mecha Ero desei LoveLife ~.
They have been indexed as Female Adult with Blue eyes and Pink hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Ane Tsumami ~Miwaku no Osananajimi Onesan Hitozuma tono Mecha Ero desei LoveLife ~