Saaya Shinohara appears in Catch Up Love as one of the main characters with long brown hair and yellow eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 129571 |
|---|---|
| Name | Saaya Shinohara |
| Other Names | 篠原 紗亜矢 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Catch Up Love |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yuri Aoi, 葵ゆり, あおい ゆり |
| Tags | cleavage, waitress, maid, stockings |
| Personality | |
| Birthday | September 3 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 148cm |
| Weight | 43kg |
| Bust | 86cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 78cm |
| Age | 19 |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Saaya Shinohara
Profile
Saaya Shinohara is a character from Catch Up Love.
They have been indexed as Female Adult with Yellow eyes and Brown hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| ratwithaface joined |

Facebook 
Catch Up Love