One of the notable characters from Shura no Chikandou, Yuu Maekawa is recognized for medium-length pink hair and green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 130306 |
|---|---|
| Name | Yuu Maekawa |
| Other Names | 前川 由宇 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Shura no Chikandou |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Mizuki Yamaguchi, 山口瑞樹, やまぐち みずき |
| Tags | gloves, tie, suit, skirt, cap |
| Personality | |
| Height | 163cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuu Maekawa
Profile
Yuu Maekawa is a character from Shura no Chikandou.
They have been indexed as Female Adult with Green eyes and Pink hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
20
15
Facebook 
Shura no Chikandou