Hinowa Utsumi appears in Kanata no Ningyo Hime as one of the main characters with very long black hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 132398 |
|---|---|
| Name | Hinowa Utsumi |
| Other Names | 内海 日輪 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Kanata no Ningyo Hime |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yoshie Saitou, , さいとう よしえ |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | December 8 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Height | 163cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hinowa Utsumi
Profile
Hinowa Utsumi is a character from Kanata no Ningyo Hime.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Black hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Xaterrozad joined |
| abuuuu joined |

Facebook 
Kanata no Ningyo Hime