Chloe Kelly is one of the main characters from Apostle: Rebellion known for very long white hair and green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 133001 |
|---|---|
| Name | Chloe Kelly |
| Other Names | クロエ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Apostle: Rebellion |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Poplar Sawano, 沢野ぽぷら, さわの ぽぷら |
| Tags | |
| Personality | |
| Bust | 130cm |
| Waist | 62cm |
| Hips | 100cm |
| Cup Size | M |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chloe Kelly
Profile
Chloe Kelly is a character from Apostle: Rebellion.
They have been indexed as Female Adult with Green eyes and White hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | White | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
3
58
80
44
Facebook 
Apostle (series)
Apostle: Rebellion