|
☰ Links
|
|
| ID | 133053 |
|---|---|
| Name | Yuriko Maihama |
| Other Names | 浜 有梨子, Alice Maihama |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Little Princess GO! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yokote Kumiko, 横手 久美子, |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | March 26 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 147cm |
| Bust | 72cm |
| Waist | 49cm |
| Hip | 74cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuriko Maihama
Profile
Anime girl Yuriko Maihama is a character from Little Princess GO!.
They have been indexed as Female Teen with Orange eyes and Orange hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Orange | |
| Hair Color | Orange | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Twizz_fr joined |

Facebook 
Little Princess GO!