Delfina Lindbaum is one of the main characters from Hahamusu Gaiden ~Suishou no Joou Delfina~ known for very long blonde hair and blue / green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 133067 |
|---|---|
| Name | Delfina Lindbaum |
| Other Names | デルフィーナ・リンドバウム |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Hahamusu Gaiden ~Suishou no Joou Delfina~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yoshie Saitou, , さいとう よしえ |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 161cm |
| Bust | 105cm |
| Cup Size | I |
| Waist | 63cm |
| Hips | 95cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Delfina Lindbaum
Profile
Delfina Lindbaum is a character from Hahamusu Gaiden ~Suishou no Joou Delfina~.
They have been indexed as Female Adult with Blue / Green eyes and Blonde / Yellow hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue / Green | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| facvfqwq22 joined |
| WeWatchingAnimeTonight joined |

Facebook 
Hahamusu Gaiden ~Suishou no Joou Delfina~