Mariel Krause is one of the main characters from Hahamusu Gaiden ~Suishou no Joou Delfina~ known for long blonde hair, blue eyes, and elf ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 133068 |
|---|---|
| Name | Mariel Krause |
| Other Names | マリエル・クラウゼ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Hahamusu Gaiden ~Suishou no Joou Delfina~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 156cm |
| Bust | 85cm |
| Cup Size | E |
| Waist | 56cm |
| Hips | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mariel Krause
Profile
Mariel Krause is a character from Hahamusu Gaiden ~Suishou no Joou Delfina~.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Blonde / Yellow hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | Elf |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Hahamusu Gaiden ~Suishou no Joou Delfina~