Juliana appears in Megami Paradise as an unsorted character with very long red hair and purple eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 134091 |
|---|---|
| Name | Juliana |
| Other Names | ジュリアナ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Megami Paradise |
| Media Type | ova |
| Voiced By | Megumi Ogata, 緒方恵美, おがた めぐみ |
| Tags | cleavage, fingerless gloves, bracelet, sword |
| Personality | |
| Birthday | September 1 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 168cm |
| Weight | 53kg |
| Blood Type | B |
| Bust | 87cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 88cm |
| Age | 18 |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Juliana
Profile
Juliana is a character from Megami Paradise.
They have been indexed as Female Adult with Purple eyes and Red hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Red | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Megami Paradise