Nodoka Asakura is a character from Mainichi Kedamono!! Love Ero☆Momoiro☆School Life♪ featuring long pink hair and green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 134662 |
|---|---|
| Name | Nodoka Asakura |
| Other Names | 朝倉 のどか |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Mainichi Kedamono!! Love Ero☆Momoiro☆School Life♪ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Kayo Nagata, 永田佳代, ながた かよ |
| Tags | hair pin, tie, school uniform |
| Personality | |
| Height | 157cm |
| Bust | 85cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nodoka Asakura
Profile
Nodoka Asakura is a character from Mainichi Kedamono!! Love Ero☆Momoiro☆School Life♪.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Pink hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| NDNB joined |
| Shilo joined |
1
13
10
Facebook 