One of the notable characters from Inousha Shoujo Kesson Goudou II―Reunion of the Heroes―, Emma Sanguis is recognized for very long red hair and green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 135312 |
|---|---|
| Name | Emma Sanguis |
| Other Names | エマ・サングイス |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Inousha Shoujo Kesson Goudou II―Reunion of the Heroes― |
| Media Type | manga |
| Voiced By | |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 171cm |
| Weight | 68kg |
| Bust | 105cm |
| Waist | 78cm |
| Hip | 91cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Emma Sanguis
Profile
Emma Sanguis is a character from Inousha Shoujo Kesson Goudou II―Reunion of the Heroes―.
They have been indexed as Female Adult with Green eyes and Red hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Red | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| meltedsorbet joined |
1
Facebook 