Anime girl Karin Shijouji is a teen with hip / past hip length blue / green hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 135320 |
|---|---|
| Name | Karin Shijouji |
| Other Names | 四条寺 花凛, しじょうじ かりん |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Inousha Shoujo Kesson Goudou |
| Media Type | manga |
| Voiced By | |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 155cm |
| Bust | 104cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 95cm |
| Character Designer | Asanagi |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Karin Shijouji
Profile
Anime girl Karin Shijouji is a character from Inousha Shoujo Kesson Goudou.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Blue / Green hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Blue / Green | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
1
6
6
Facebook 
Inousha Shoujo Kesson Goudou