One of the notable characters from Inousha Shoujo Kesson Goudou, Suguha Kuki is recognized for very long blue hair and green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 135321 |
|---|---|
| Name | Suguha Kuki |
| Other Names | 九鬼優刃(≺ きすぐは) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Inousha Shoujo Kesson Goudou |
| Media Type | manga |
| Voiced By | |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 169cm |
| Weight | 63kg |
| Bust | 108cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 92cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Suguha Kuki
Profile
Suguha Kuki is a character from Inousha Shoujo Kesson Goudou.
They have been indexed as Female Adult with Green eyes and Blue hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Alienx86 joined |
| yuyuan58 joined |

Facebook 
Inousha Shoujo Kesson Goudou