Umi Hagino is a character from Boku to Kanojo no Kojin Lesson 2 featuring very long brown hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 137398 |
|---|---|
| Name | Umi Hagino |
| Other Names | 萩野 宇美 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Boku to Kanojo no Kojin Lesson 2 |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Ayaka Igasaki, 伊ヶ崎綾香, いがさき あやか |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 157cm |
| Bust | 91cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 90cm |
| Birthday | November 7 |
| Sign | Scorpio ♏ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Umi Hagino
Profile
Umi Hagino is a character from Boku to Kanojo no Kojin Lesson 2.
They have been indexed as Female Adult with Purple eyes and Brown hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| WeWatchingAnimeTonight joined |

Facebook 
Boku to Kanojo no Kojin Lesson 2