|
☰ Links
|
|
| ID | 138956 |
|---|---|
| Name | Sumika Shiun |
| Other Names | 紫雲清夏 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Gakuen Idolmaster |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | Miya Minato, 湊 みや, みなと みや |
| Tags | idol, mole, bracelet, school uniform, rings, hairpin |
| Personality | |
| Birthday | November 11 |
| Sign | Scorpio ♏ |
| Height | 168cm |
| Weight | 54kg |
| Bust | 89cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sumika Shiun
Profile
Anime girl Sumika Shiun is a character from Gakuen Idolmaster.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Orange hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Orange | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
Bonkers faved Delicious in Dungeon (Anime)
|
| Bonkers joined |

Facebook 
The Idolmaster (Series)
Gakuen Idolmaster
Bonkers faved