One of the notable characters from Onee-chan no Ama Ero Lesson ~Sewayaki Kyonyuu Onee-chan-sensei ni Tappuri Amaeru Mecha Ero School Life~, Chisato Enomoto is recognized for short blonde hair and blue eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 141182 |
|---|---|
| Name | Chisato Enomoto |
| Other Names | 榎本 千聖 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Onee-chan no Ama Ero Lesson ~Sewayaki Kyonyuu Onee-chan-sensei ni Tappuri Amaeru Mecha Ero School Life~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 158cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 58cm |
| Hips | 86cm |
| Cup Size | E |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chisato Enomoto
Profile
Chisato Enomoto is a character from Onee-chan no Ama Ero Lesson ~Sewayaki Kyonyuu Onee-chan-sensei ni Tappuri Amaeru Mecha Ero School Life~.
They have been indexed as Female Adult with Blue eyes and Blonde / Yellow hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Onee-chan no Ama Ero Lesson ~Sewayaki Kyonyuu Onee-chan-sensei ni Tappuri Amaeru Mecha Ero School Life~ (2024)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Poskdjisaj joined |

Facebook 