Anime girl Aoi Midorisawa is a teen with hip / past hip length brown hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 141638 |
|---|---|
| Name | Aoi Midorisawa |
| Other Names | 見取沢 碧 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Mugen no Tír na nÓg |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Ryouko Ono, 小野涼子, おの りょうこ |
| Tags | sailor collar, side ponytail, hair ribbon, hairclip, knee highs, v bangs, school uniform |
| Personality | |
| Birthday | May 9 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 157cm |
| Bust | 90cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Aoi Midorisawa
Profile
Anime girl Aoi Midorisawa is a character from Mugen no Tír na nÓg.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Brown hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Rexdts joined |
| anlessparky joined |

Facebook 
Mugen no Tír na nÓg