Mei Nagato is a character from Dolphin Wave featuring long gray hair and brown eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 142040 |
|---|---|
| Name | Mei Nagato |
| Other Names | 長土萌依 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Dolphin Wave |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | Satomi Hongou, 本郷 里実, ほんごう さとみ |
| Tags | |
| Personality | |
| Age | 19 |
| Birthday | May 10 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Blood Type | B |
| Height | 165cm |
| Bust | 88cm |
| Hips | 55cm |
| Hips | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mei Nagato
Profile
Mei Nagato is a character from Dolphin Wave.
They have been indexed as Female Teen with Brown eyes and Gray hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Gray | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Dolphin Wave