Anime girl N-Acht is a teen with to chest length pink hair and pink eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 142042 |
|---|---|
| Name | N-Acht |
| Other Names | ナハト |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Dolphin Wave |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | Honoka Inoue, 井上ほの花, いのうえ ほのか |
| Tags | |
| Personality | |
| Age | 1 |
| Birthday | September 19 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 158cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 58cm |
| Hips | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
N-Acht
Profile
Anime girl N-Acht is a character from Dolphin Wave.
They have been indexed as Female Teen with Pink eyes and Pink hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Pink | |
| Hair Color | Pink | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| JoeDballer joined |

Facebook 
Dolphin Wave