Himari Ishikura is a character from I Got Married to the Girl I Hate Most in Class featuring very long blonde hair and yellow eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 142487 |
|---|---|
| Name | Himari Ishikura |
| Other Names | 石倉陽鞠 |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | I Got Married to the Girl I Hate Most in Class |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Sayumi Suzushiro, 鈴代紗弓, すずしろ さゆみ |
| Tags | hairclip, cardigan, necklace, tie, ponytail, school uniform, gyaru |
| Personality | |
| Height | 170cm |
| Bust | 96cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 92cm |
| Blood Type | AB |
| Birthday | July 20 |
| Sign | Cancer ♋ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Himari Ishikura
Profile
Himari Ishikura is a character from I Got Married to the Girl I Hate Most in Class.
They have been indexed as Female Teen with Yellow eyes and Blonde / Yellow hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | View all 25 | Add
|
1 likes
Come on, Akane! |
|
0 likes
You could split the rent and bills! |
|
0 likes
Wh-What about you, Akane? |
|
0 likes
I wouldn't want to marry anyone else. |
|
0 likes
What is this, the Jomon era?! No way! |
|
0 likes
This is about you? |
|
0 likes
You know, since you're always picking on him... |
|
0 likes
Well, sure, you'd need heirs, right? |
|
0 likes
Let him off the hook. |
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Kawaii or NOT?!
| thesemih joined |

Facebook
Play Voice Sample
I Got Married to the Girl I Hate Most in Class
