Anime girl Shirayuki Utsunomiya is a teen with to waist length blue hair and green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 142676 |
|---|---|
| Name | Shirayuki Utsunomiya |
| Other Names | 宇都宮 白雪 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Ingoku no Houkago 2 |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yuri Himuro, 氷室 百合, ひむろ ゆり |
| Tags | |
| Personality | |
| School Year | 3 |
| Height | 157cm |
| Bust | 87cm |
| Cup Size | E |
| Waist | 58cm |
| Hips | 89cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shirayuki Utsunomiya
Profile
Anime girl Shirayuki Utsunomiya is a character from Ingoku no Houkago 2.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Blue hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
19
14
Facebook 
Ingoku no Houkago 2