Shia Shinomiya appears in WANNABE→CREATORS 2 as one of the main characters with very long white hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 144369 |
|---|---|
| Name | Shia Shinomiya |
| Other Names | 紫乃宮 シア |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | WANNABE→CREATORS 2 |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Arisa Hirano, 平野有紗, ひらの ありさ |
| Tags | |
| Personality | |
| Bust | 105cm |
| Waist | 58cm |
| Hips | 88cm |
| Height | 150cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shia Shinomiya
Profile
Shia Shinomiya is a character from WANNABE→CREATORS 2.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and White hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | White | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Mythicalsoul100 joined |
| Fkiska joined |
3
50
9
74
Facebook 