One of the notable characters from WANNABE→CREATORS 2, Sakuya Ryuzenji is recognized for very long green hair and green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 144371 |
|---|---|
| Name | Sakuya Ryuzenji |
| Other Names | 龍禅寺 咲耶 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | WANNABE→CREATORS 2 |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Natsuka Hano, 波野夏花, はの なつか |
| Tags | ponytail |
| Personality | |
| Bust | 120cm |
| Waist | 65cm |
| Hips | 97cm |
| Height | 175cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sakuya Ryuzenji
Profile
Sakuya Ryuzenji is a character from WANNABE→CREATORS 2.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Green hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Green | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| UPALL joined |
| IDK_ joined |
Luna_Bakugo faved Boku no Hero Academia: Final Season
|
| Luna_Bakugo joined |
| MrOtaku26 joined |
3
67
9
74
Facebook 
Luna_Bakugo faved