Kanon Yanagi is one of the main characters from Amakano 3 known for very long orange hair and brown eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 144926 |
|---|---|
| Name | Kanon Yanagi |
| Other Names | 柳木 叶夢 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Amakano 3 |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Uchiyu Hoshino, 星野 うちゆ, |
| Tags | |
| Personality | |
| School Year | 1 |
| Birthday | December 19 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Height | 162cm |
| Bust | 94cm |
| Waist | 57cm |
| Hips | 88cm |
| Cup Size | H |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kanon Yanagi
Profile
Kanon Yanagi is a character from Amakano 3.
They have been indexed as Female Teen with Brown eyes and Orange hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Orange | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| lasel joined |
| Micasatio joined |
| ljk321 joined |
3
82
80
44
Facebook 
Amakano 3