One of the notable characters from Motto! Saikou ni Tsugou no ii Paizuri Jouzu no Sophie-san, Sophia Morgan is recognized for very long gray hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 145005 |
|---|---|
| Name | Sophia Morgan |
| Other Names | ソフィア・モルガン |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Motto! Saikou ni Tsugou no ii Paizuri Jouzu no Sophie-san |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Mei Hanamori, 花杜めい, はなもり めい |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 173cm |
| Bust | 128cm |
| Cup Size | Q |
| Waist | 64cm |
| Hips | 97cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sophia Morgan
Profile
Sophia Morgan is a character from Motto! Saikou ni Tsugou no ii Paizuri Jouzu no Sophie-san.
They have been indexed as Female Adult with Blue eyes and Gray hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Gray | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| moshiwake joined |
3
44
80
44
Facebook 