Anime girl Sayoko Shinonome is a adult with to waist length purple hair and white eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 145222 |
|---|---|
| Name | Sayoko Shinonome |
| Other Names | 東雲 紗夜子 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Reijuu no Seifuku |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Saya Kazuki, 花月さや, かづき さや |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 158cm |
| Bust | 96cm |
| Cup Size | G |
| Waist | 62cm |
| Hips | 94cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sayoko Shinonome
Profile
Anime girl Sayoko Shinonome is a character from Reijuu no Seifuku.
They have been indexed as Female Adult with White eyes and Purple hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | White | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
17
11
Facebook 
Reijuu no Seifuku