Yuki Unahara is one of the main characters from Run. Eve. Run known for very long blonde hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 14757 |
|---|---|
| Name | Yuki Unahara |
| Other Names | 宇奈原 由紀 (うなはら ゆき) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Run. Eve. Run |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | ahoge, plaid, stockings, school uniform |
| Personality | |
| Birthday | December 24 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 145cm |
| Weight | 39kg |
| Personality | Honest |
| Bust | 85cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuki Unahara
Profile
Yuki Unahara is a character from Run. Eve. Run.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Blonde / Yellow hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Caticatu joined |

Facebook 
Run. Eve. Run