Bedivere is a character from Lost Sword featuring very long blonde hair and green eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 147871 |
|---|---|
| Name | Bedivere |
| Other Names | ベディヴィア |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Lost Sword |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | |
| Tags | blunt bangs, gloves |
| Personality | |
| Birthday | April 7 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 165cm |
| Weight | 52kg |
| Bust | 90cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 92cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Bedivere
Profile
Bedivere is a character from Lost Sword.
They have been indexed as Female Adult with Green eyes and Blonde / Yellow hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Chazerfilp joined |
| OldschoolAnimes joined |
| Jergee joined |
| BerserkOnizuka joined |

Facebook 
Lost Sword