Maria Wakamiya appears in Tsukushite Ageruno! ~Datte Onii-chan no Oyome-san ni Naritaindamon~ as a supporting character with short gray hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 151 |
|---|---|
| Name | Maria Wakamiya |
| Other Names | 若宮 マリア(わかみや まりあ) |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | Tsukushite Ageruno! ~Datte Onii-chan no Oyome-san ni Naritaindamon~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | shawl, qipao, earrings, bracelet, hair intakes, model |
| Personality | |
| Height | 172cm |
| Bust | 93cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 90cm |
| Birthday | May 29 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Maria Wakamiya
Profile
Maria Wakamiya is a character from Tsukushite Ageruno! ~Datte Onii-chan no Oyome-san ni Naritaindamon~.
They have been indexed as Female Adult with Blue eyes and Gray hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Gray | |
| Hair Length | To Neck | (To Ears) |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| wl02035171 joined |
| yangzixiongben joined |
statishu rated JoJo's Bizarre Adventure: Stardust Crusaders ★★★★★
|
| statishu joined |

Facebook 
Tsukushite Ageruno! ~Datte Onii-chan no Oyome-san ni Naritaindamon~
statishu rated