Anime girl Hina Amano is a teen with to shoulders length blue hair and red eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 16841 |
|---|---|
| Name | Hina Amano |
| Other Names | 天乃 雛 (あまの ひな) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Lucky ☆ Bird -Lewd fortune... Is this really lucky!?- |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Niu Furuto, 古都にう, ふると にう |
| Tags | dress, shawl, hair ribbons |
| Personality | |
| Age | 22 |
| Bust | 93cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hina Amano
Profile
Anime girl Hina Amano is a character from Lucky ☆ Bird -Lewd fortune... Is this really lucky!?-.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Blue hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Specter joined |
soulless_angel faved Bungou Stray Dogs
|
| soulless_angel joined |

Facebook 
Lucky ☆ Bird -Lewd fortune... Is this really lucky!?-
soulless_angel faved