Yukino Kogara appears in Lucky ☆ Bird -Lewd fortune... Is this really lucky!?- as an unsorted character with short blue hair and yellow eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 16844 |
|---|---|
| Name | Yukino Kogara |
| Other Names | 小雀 雪乃 (こがら ゆきの) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Lucky ☆ Bird -Lewd fortune... Is this really lucky!?- |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Ringo Tsugaru, 津軽りんご, つがる りんご |
| Tags | cape, beret, shirt |
| Personality | |
| Age | 18 |
| Bust | 83cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 81cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yukino Kogara
Profile
Yukino Kogara is a character from Lucky ☆ Bird -Lewd fortune... Is this really lucky!?-.
They have been indexed as Female Teen with Yellow eyes and Blue hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| jojoislusty joined |

Facebook 
Lucky ☆ Bird -Lewd fortune... Is this really lucky!?-