|
☰ Links
|
|
| ID | 16945 |
|---|---|
| Name | Tiffania Westwood |
| Other Names | ティファニア ウエストウッド |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | Zero no Tsukaima: Princess no Rondo |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Mamiko Noto, 能登麻美子, のと まみこ |
| Tags | pointy ears, dress, detached sleeves, elf |
| Personality | |
| Bust | 105cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 89cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Tiffania Westwood
Profile
Anime girl Tiffania Westwood is a character from Zero no Tsukaima: Princess no Rondo.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Blonde / Yellow hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | Elf |
Relations
Appears as | Edit Assignments
The Familiar of Zero (Series) (2004)
Zero no Tsukaima: Princess no Rondo (2008)
Zero no Tsukaima F (2012)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Zero no Tsukaima: Princess no Rondo
Kawaii or NOT?!
| sdfdasfsdf joined |
| Bleep joined |
60
4
Facebook 