One of the notable characters from Quilt, Kyrie is recognized for medium-length blonde hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 17525 |
|---|---|
| Name | Kyrie |
| Other Names | キリエ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Quilt |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | hairband, 3/4 pants |
| Personality | |
| Height | 161cm |
| Bust | 79cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 78cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kyrie
Profile
Kyrie is a character from Quilt.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Blonde / Yellow hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Dango joined |
| Jariana joined |

Facebook 
Quilt