Mizuki is a character from Quilt featuring short blonde hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 17533 |
|---|---|
| Name | Mizuki |
| Other Names | ミズキ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Quilt |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yukiko Iwai, 岩居由希子, いわい ゆきこ |
| Tags | necklace, shorts, bikini top, tanned |
| Personality | |
| Height | 166cm |
| Bust | 85cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mizuki
Profile
Mizuki is a character from Quilt.
They have been indexed as Female Adult with Blue eyes and Blonde / Yellow hair that is To Ears length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Ears | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Jariana joined |
| Skuyskiy joined |

Facebook 
Quilt