Reika Ryuugasaki appears in Honoo no Haramase Tenkousei as one of the main characters with long blonde hair and red eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 17578 |
|---|---|
| Name | Reika Ryuugasaki |
| Other Names | 竜ヶ崎 麗華(りゅうがさき れいか) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Honoo no Haramase Tenkousei |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Kohiro Fukumoto, 福元コヒロ, ふくもと コヒロ |
| Tags | blunt bangs, hair ribbon, curly hair, hairbow, school uniform, tie, star, tights, ringlets |
| Personality | |
| Height | 168cm |
| Bust | 101cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Reika Ryuugasaki
Profile
Reika Ryuugasaki is a character from Honoo no Haramase Tenkousei.
They have been indexed as Female Teen with Red eyes and Blonde / Yellow hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Lover of Tatsuya Tagami
Student of Konoka Miyamae
Friend of Aki Katase
Friend of Honomi Mazaki
Friend of Kanae Yumeno
Friend of Suzuka Nagai
Friend of Ayami Shinjou
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
1
Facebook 
Honoo no Haramase Tenkousei
Honoo no Haramase (series)