Minato Shimoyanagi appears in @HoneyComing RoyalSweet as a supporting character with medium-length red hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 17805 |
|---|---|
| Name | Minato Shimoyanagi |
| Other Names | 下柳 港 (しもやなぎ みなと) |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | @HoneyComing RoyalSweet |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Minami Hokuto, 北都南, ほくと みなみ |
| Tags | maid, headdress, twintails, ribbon, chibi, ahoge |
| Personality | |
| Height | 160cm |
| Bust | 87cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 89cm |
| Birthday | September 18 |
| Sign | Virgo ♍ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Minato Shimoyanagi
Profile
Minato Shimoyanagi is a character from @HoneyComing RoyalSweet.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Red hair that is To Shoulders length.
Profile
Minato is a female maid in the Saionji household. She is in charge of looking after the Saionji family, but flat-out dislikes her line of work.| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Red | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Servant of Mitsutaka Saionji
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
HoneyComing
@HoneyComing RoyalSweet