|
☰ Links
|
|
| ID | 18454 |
|---|---|
| Name | Shizel Steinbrecher |
| Other Names | シゼル・ステインブレッシェル |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | BALDR SKY Dive1 ~Lost Memory~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Kumiko Okugawa, 奥川久美子, おくがわ くみこ |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 165cm |
| Bust | 89cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 86cm |
| Birthday | November 22 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shizel Steinbrecher
Profile
Anime girl Shizel Steinbrecher is a character from BALDR SKY Dive1 ~Lost Memory~.
They have been indexed as Female Adult with Red eyes and White hair that is To Ears length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Red | |
| Hair Color | White | |
| Hair Length | To Ears | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
BALDR SKY Dive1 ~Lost Memory~ (2009)
Baldr Sky (Series) (2009)
Baldr Sky: Dive 2 “Recordare” (2009)
BALDR SKY DiveX DREAM WORLD (2010)
Baldr Sky Zero (2013)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.


Facebook 