Emi Alphorne is an unsorted character from Rance VI - Zeth Houkai - known for long blonde hair and brown eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 19242 |
|---|---|
| Name | Emi Alphorne |
| Other Names | エミ・アルフォーヌ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Rance VI - Zeth Houkai - |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 151cm |
| Weight | 42kg |
| Bust | 81cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Emi Alphorne
Profile
Emi Alphorne is a character from Rance VI - Zeth Houkai -.
They have been indexed as Female Teen with Brown eyes and Blonde / Yellow hair that is To Chest length.
Profile
Daughter of the Secretary of Education, Radon. While initially arrogant and prudish, looking down upon non-mages, after discovering her inner masochist she becomes more docile.| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Pidor joined |

Facebook 
Rance (Series)
Rance VI - Zeth Houkai -