|
☰ Links
|
|
| ID | 20154 |
|---|---|
| Name | Sakura Hinata |
| Other Names | 日向 桜 (ひなた さくら) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Aneimo Neo Second Sisters |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Ryoko Tanaka, 田中涼子, たなか りょうこ |
| Tags | teacher, swimsuit, jacket, frills, shirt, skirt, midriff |
| Personality | |
| Height | 158cm |
| Bust | 100cm |
| Waist | 65cm |
| Hip | 91cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sakura Hinata
Profile
Anime girl Sakura Hinata is a character from Aneimo Neo Second Sisters.
They have been indexed as Female Adult with Purple eyes and Blue hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| SARI joined |
| sdde joined |
3
33
12
52
Facebook 
Aneimo Neo Second Sisters