Anime girl Tatsuko Itagaki is a teen with hip / past hip length blue hair and not visible eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 20173 |
|---|---|
| Name | Tatsuko Itagaki |
| Other Names | 板垣 辰子(いたがき たつこ) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Maji de Watashi ni Koi Shinasai! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Natsumi Yanase, 柳瀬なつみ, やなせ なつみ |
| Tags | jacket, belt, pants, tank top, closed eyes, twin |
| Personality | |
| Height | 178cm |
| Birthday | August 27 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Bust | 89cm |
| Waist | 59cm |
| Hips | 89cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
10 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
13 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Tatsuko Itagaki
Profile
Anime girl Tatsuko Itagaki is a character from Maji de Watashi ni Koi Shinasai!.
They have been indexed as Female Teen with Not Visible eyes and Blue hair that is Hip / Past Hip length.
Profile
身長:178cm スリーサイズ:B89/ W59/ H89趣味:寝ること
ボーッとしており、よく川原で寝ている温厚なお姉さん。
立ったまま寝ていたりする謎の多い人。竜兵とは双子。
姉妹の中では皆からのイジられ役で、家事などは全部担当しているが文句も言わないし、それが当然と思っている。
姉と妹が大好き
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Not Visible | (Green) |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Maji de Watashi ni Koi Shinasai! (2009)
Maji de Watashi ni Koishinasai! (Series) (2009)
Maji de Watashi ni Koi Shinasai! S (2012)
Maji de Watashi ni Koi Shinasai! A (2013)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
soulless_angel faved Bungou Stray Dogs
|
| soulless_angel joined |
| Kevin777 joined |
3
37
21
52
Facebook 
soulless_angel faved