Anime girl Ayame Wakatsuki is a teen with hip / past hip length black hair and yellow eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 20473 |
|---|---|
| Name | Ayame Wakatsuki |
| Other Names | 和歌月 あやめ (わかつき あやめ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Honoo no Haramase Oppai Shintai Sokutei |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Akane Sanada, 眞田朱音, さなだ あかね |
| Tags | hime cut, vest, umbrella, plaid, school uniform, corset, bow, blunt bangs, hair ribbon, wagasa, frills |
| Personality | |
| Height | 156cm |
| Bust | 96cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 83cm |
| Club | Archery |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ayame Wakatsuki
Profile
Anime girl Ayame Wakatsuki is a character from Honoo no Haramase Oppai Shintai Sokutei.
They have been indexed as Female Teen with Yellow eyes and Black hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Black | (Purple) |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Honoo no Haramase (series)
Honoo no Haramase Oppai Shintai Sokutei