Hikari Hinase appears in Honoo no Haramase Oppai Shintai Sokutei as an unsorted character with medium-length blue / green hair and yellow eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 20476 |
|---|---|
| Name | Hikari Hinase |
| Other Names | 雛瀬 ひかり (ひなせ ひかり) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Honoo no Haramase Oppai Shintai Sokutei |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Shiho Tachibana, 橘志穂, たちばな しほ |
| Tags | hair intakes, school uniform, bow, vest, frills |
| Personality | |
| Height | 160cm |
| Bust | 106cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 87cm |
| Club | Wrestling |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hikari Hinase
Profile
Hikari Hinase is a character from Honoo no Haramase Oppai Shintai Sokutei.
They have been indexed as Female Teen with Yellow eyes and Blue / Green hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Blue / Green | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
cstolarik faved 18if
|
| Zynp joined |

Facebook 
Honoo no Haramase (series)
Honoo no Haramase Oppai Shintai Sokutei
cstolarik faved